O přátelství v církvi

By | | No Comments

Přátelství je vzácné. Známe mnoho lidí. Ale máme skutečně přítele? O přetvářce mezi nejbližšími v církvi. Umělé křesťanství. Vypadáme správně, hovoříme správně, ale vevnitř nejsme v pořádku. Umělé úsměvy, svatý obličej. Každý je OK. Jsi ve farnosti, ale přitom jsi sám. Když máš problém, nemáš nikoho, za kým bys mohl přijít. Co by si lidé o mně pomysleli, když by se dozvěděli, že mám problémy se sexualitou, homosexualitou, anorexií, bulimií. To přeci nemohu nikomu povědět. Co by si o mně lidé pomysleli, kdyby věděli, že mám problémy např. s nemravnými myšlenkami a že jsem povázaný pornografií. Nikomu to nemohu povědět. Prvotní podmínka pro hluboký vztah je otevřenost. Víte proč nevěřící mají mezi sebou hluboké vztahy? Protože nic neskrývají. Jsou otevření mezi sebou. Dokážeme vytvořit v církvi takovou atmosféru, kde se lidé cítí bezpečni se svými zraněními a slabostmi? Atmosféru, kde mohu být upřímný a nemusím hrát divadlo a vím, že nebudu odmítnut? Co můžeme v církvi nabídnout?…

Přátelství, láska a sex. Jak stavět vztahy.

By | | No Comments

Přátelství, láska a sex. Jak stavět vztahy.
Seminář o přátelství, lásce a sexu přednášející: Petr Kadlec
Friendzone, single, rozdíly kluci/holky. Průměrný člověk má 1-3 životní přátelé/partnery, není snadné tyto vztahy budovat a udržovat, ale jiná cesta není. Samota cesta není. Jak stavět vztahy tak, aby se nezhroutily? Co funguje, co ne a co na to Ježíš?

Přátelství

By | | No Comments

Když pomyslíte na svoje přátele, vybaví se vám věci jako služba, oběť, poslušnost, milosrdenství? Možná jsme se nechali příliš strhnout dobou a spíše vyžadujeme pro sebe, než abychom vnášeli pro jiné. Přátelství si chceme užít, než abychom v něm sloužili. Jaký je vyvážený přístup k přátelstvím založeným na Kristu? A jak se mohou taková přátelství stát nástrojem dobrého svědectví pro tento svět? O tom si budeme povídat.