Jak žít s rodiči, aniž bych se zbláznil

By | | No Comments

Měl jsi někdy smíšené pocity o svých rodičích? Jeden den jsi je miloval, ale druhý den jsi je nemohl snášet. Nebo jeden den jsi byl s nimi rád, ale druhý den všechno, co řekli nebo udělali, ti lezlo na nervy. Jednou jeden kluk řekl: „Nemůžeš s nimi žít – ale bez nich taky ne.“ Pravděpodobně nemůžeš změnit své rodiče, ale jsou věci, které můžeš udělat, aby váš vztah byl silnější a zdravější. Co je klíčem k dobrým vztahům doma? Co bys měl dělat, když nesouhlasíš s jejich názorem? Musíš se vždycky podřídit? A jak bys měl reagovat, když to mezi tebou a rodiči neklape? V tomto semináři se pokusíme prakticky odpovědět na tyto otázky z Božího pohledu.

Jeho rodiče se rozvádějí…

By | | No Comments

Vedoucímu semináře Jay Marcumovi (USA) bylo 12 let, když se jeho rodiče rozvedli. Teď má 49 let a pozoruje, jaké důsledky měl tento rozvod na jeho život, jeho vztahy a jeho vlastní manželství. Není ani psychiatrem, ani psychologem ani nemá na poradenství nějaký „papír“, ale díky tomu, že sám prožil traumatizující zkušenost rozvodu vlastních rodičů, může posluchačům pomoci získat náhled na následky, které rozvod působí, a jak je možno se co nejlépe s těmito následky vypořádat. Jay řekne svůj příběh a bude rád za čas otázek a odpovědí o rozvodu, který je v našem světě stále častějším jevem.

Můj fotr je lotr aneb rozvrácená rodina

By | | No Comments

Zjistíš, jaká jsou Boží řešení problémů tvé rodiny. Naučíš se, jak se zachovat, jestliže tvoji rodinu rozbíjí tvůj hřích nebo hříchy jiných členů tvé rodiny. Dozvíš se o Boží milosti projevující se v tom, že tě adoptuje do své rodiny, a o tom, jak se můžeš stát zprostředkovatelem Jeho milosti.

Jak prowadzić uświęcone życie

By | | No Comments

Wykład na konferencji międzynarodowej na temat „Bojaźń Boża i uświęcone życie“, która odbyła się w Śmiłowicach w dniu 24 listopada 2018 r.

Proslov na mezinárodní konferenci na téma „Boží bázeň a posvěcený život“, konané ve Smilovicích dne 24. listopadu 2018.