Lovy beze zbraní i se zbraněmi aneb jak začít spolu chodit

By | | No Comments

„Lovení“ partnera nebo dar od Boha. Je třeba čekat anebo vzít věci do svých rukou? Loví jenom dneska spíš kluci nebo holky? Mají děvčata své zbraně? Mají kluci zase své? Co se dá z nich použít a co se dá zneužít? Upřímnost anebo finty na druhého. Co je hloubka a co je povrchnost? Flirt a koketérie. Kam až můžeme zajít, když spolu chodíme? Je třeba jít s dobou – žít spolu na zkoušku – je to i pro křesťanský vztah? Jak chápeme svatbu – nutné zlo, přelom, zbytečnost? Co je cudnost a zdrženlivost? Věříš v kamarádství kluka a holky? Už jsi toho o tom všem asi hodně slyšel, leze Ti to možná na nervy, ale přitom Tě něco uvnitř znepokojuje… můžeme si o tom povídat nebo můžeš jen poslouchat. Mít názor je dobré, přijmout názor hlubší a pravdivější je ještě lepší…

Co dělá chlapce chlapem?

By | | No Comments

Kdy se z chlapce stává chlap? Co je charakteristické pro chlapce a co pro muže? Charakteristika muže podle Bible. Pohled Bible na to, jakou odpovědnost mají muži. Jaké jsou radosti a strasti muže? Co to znamená být manželem?

Jeho rodiče se rozvádějí…

By | | No Comments

Vedoucímu semináře Jay Marcumovi (USA) bylo 12 let, když se jeho rodiče rozvedli. Teď má 49 let a pozoruje, jaké důsledky měl tento rozvod na jeho život, jeho vztahy a jeho vlastní manželství. Není ani psychiatrem, ani psychologem ani nemá na poradenství nějaký „papír“, ale díky tomu, že sám prožil traumatizující zkušenost rozvodu vlastních rodičů, může posluchačům pomoci získat náhled na následky, které rozvod působí, a jak je možno se co nejlépe s těmito následky vypořádat. Jay řekne svůj příběh a bude rád za čas otázek a odpovědí o rozvodu, který je v našem světě stále častějším jevem.

Už mi lásko není dvacet let (seminář pro manželské páry)

By | | No Comments

Vedoucí semináře Jay a Jodi Marcumovi z USA nejsou profesionálními manželskými poradci, ale žijí spolu v manželství již 26 let. Na semináři se rozdělí s důležitými „tajemstvími“, která jim umožnila úspěch v jejich vlastním manželství. Ať už jsi šťastně ženatý (vdaná) nebo plánuješ svatbu nebo zápasíš v manželství, přijď a poslechni si, jak tým manželka-manžel (kteří nejen spolu žijí ale i pracují na plný úvazek jako hudební skupina „Two for life“) tráví spolu v průměru 23 hodin denně a raduje se z toho.