Jak žít s rodiči, aniž bych se zbláznil

By | | No Comments

Měl jsi někdy smíšené pocity o svých rodičích? Jeden den jsi je miloval, ale druhý den jsi je nemohl snášet. Nebo jeden den jsi byl s nimi rád, ale druhý den všechno, co řekli nebo udělali, ti lezlo na nervy. Jednou jeden kluk řekl: „Nemůžeš s nimi žít – ale bez nich taky ne.“ Pravděpodobně nemůžeš změnit své rodiče, ale jsou věci, které můžeš udělat, aby váš vztah byl silnější a zdravější. Co je klíčem k dobrým vztahům doma? Co bys měl dělat, když nesouhlasíš s jejich názorem? Musíš se vždycky podřídit? A jak bys měl reagovat, když to mezi tebou a rodiči neklape? V tomto semináři se pokusíme prakticky odpovědět na tyto otázky z Božího pohledu.

Co dělá chlapce chlapem?

By | | No Comments

Kdy se z chlapce stává chlap? Co je charakteristické pro chlapce a co pro muže? Charakteristika muže podle Bible. Pohled Bible na to, jakou odpovědnost mají muži. Jaké jsou radosti a strasti muže? Co to znamená být manželem?

Je mi patnáct, a co dál

By | | No Comments

Co se to se mnou děje? Rodiče mě nechápou a já přece musím udělat něco super, takovou menší díru do světa. A co Pán Bůh, rozumí mi vůbec? Jak to poznám? Když se mnou cítí, může mi také pomoci? Jak se na to mohu spolehnout? Co dělat, aby mé pocity se mnou nevláčely? Co podniknout, aby to mělo smysl? Bez dobré party to asi nepůjde, ale jak si být jist, že je to dobrá parta? Jak nebýt v dobrém kolektivu zátěží, ale přínosem? Co dělat pro růst osobní i společnosti, ve které žiji?